Prawie siedemdziesiąt instytucji, czyli przedszkoli, szkół, urzędów i innych placówek z powiatu dębickiego weźmie udział w Dziewiątych Dębickich Polach Nadziei. Inauguracja akcji odbyła się na Placu Solidarności przy pomniku Jana Pawła II, gdzie zostały zasadzone pierwsze tegoroczne żonkile. Wiosną kwiaty zostaną zebrane i w czasie kwesty rozdane mieszkańcom.
Kampania ma na celu zbieranie funduszy na rzecz opieki nad osobami terminalnie chorymi oraz ich rodzinami. Całkowity dochód z Dziewiątych Dębickich Pól Nadziei zostanie przekazany na zakup niezbędnego sprzętu dla Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II funkcjonującego przy parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Dębicy.






