Dzień Flagi z przedszkolakami na Rynku – Serwis informacyjny Miasta Dębica

25 kwietnia 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Burmistrz Mariusz Szewczyk zaprasza na dębickie obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie odbędzie się w piątek 28 kwietnia o godzinie 12:00 na dębickim Rynku.

W uroczystości wezmą udział dzieci z miejskich przedszkoli oraz z klas zerowych ze szkół podstawowych. Program artystyczny poświęcony biało-czerwonej zaprezentują najmłodsi z Miejskiego Przedszkola nr 7 w Dębicy. Punktem kulminacyjnym będzie uroczyste podniesienie flagi państwowej.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest 2 maja. To jedno z najmłodszych świąt państwowych – zostało ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych oraz zachęcać do popularyzowanie wiedzy o symbolach narodowych i polskiej tożsamości.

Z okazji Dnia Flagi RP oraz przypadającego 3 maja Narodowego Święta Trzeciego Maja, władze Dębicy zachęcają mieszkańców do przyozdobienia budynków i mieszkań biało-czerwonymi chorągwiami Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: https://debica.pl/dzien-flagi-z-przedszkolakami-na-rynku/