Dzieciaki zakończyły wakacje w Pustkowie-Osiedlu

W Pustkowie-Osiedlu zakończono lato. Dzieciaki aktywnie spędziły piątkowe popołudnie na Orliku w Pustkowie-Osiedlu. Przygotowano dla nich wiele atrakcji. Był paintball, dmuchańce, stoisko z warkoczykami, słodycze oraz balony. Młodzi piłkarze z GAP Chemik Pustków rozegrali mecz z kolegami z Przecławia. Oscypków i innych wyrobów można było spróbować przy stoisku góralskim. Zuzia i Bimbek porwali do tańca zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Piknik był również finałem półkolonii sportowej i rekreacyjno-kulturalnej, w której uczestniczyło około 90 dzieci z Gminy Dębica. Młodzi sportowcy szlifowali swoje umiejętności pod okiem trenerów, natomiast podróżnicy z drugiej grupy odwiedzili między innymi Osadę Słowiańską w Stobiernej, park trampolin czy gospodę u wiedźmy w Lipinach.

Na miejscu znalazły się również dzieci z Ukrainy, które w ramach wycieczki zwiedzają nasze rejony. Pochodzą z Rudek, czyli miasta partnerskiego Gminy Dębica. Od wybuchu wojny, gmina aktywnie włącza się w pomoc sąsiadom, przesyłając paczki z artykułami pierwszej potrzeby.

Festyn zakończyło ostatnie w tym roku kino letnie. Na ekranie pod chmurką wyświetlono „Sing 2”. Pożegnanie lata to coroczna impreza, podczas której bawią się rodziny z Gminy Dębica i nie tylko. Jak zawsze inicjatywę wspiera firma LERG SA.