Doceniono gospodynie z całego powiatu

Gospodynie spotkały się podczas Powiatowego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Dębickiego. Jak co roku, celebrację rozpoczęła uroczysta msza w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie. To już dwunaste takie wydarzenie w naszym regionie. Kół Gospodyń Wiejskich wciąż przybywa – obecnie na terenie powiatu działa 40 zgrupowań.

Nie zabrakło również podziękowań. W zawadzkim Centrum Kulturalno-Oświatowym wręczono dyplomy oraz gratulacje. Tytuł „Honorowa Przewodnicząca KGW” nadano czterem gospodyniom. Irena Sowa, Maria Kusza, Aleksandra Kloc oraz Irena Strączko zostały nagrodzone za ponadprzeciętne zaangażowanie w działania na rzecz lokalnej społeczności.

Jak przystało na koła gospodyń wiejskich, imprezę zakończyło świętowanie w rytm ludowych melodii i z przysmakami domowej roboty w ręku. Wystąpiła Kapela Ludowa „Jodłowianie”, a także utalentowana absolwentka dębickiego „Ekonomika”, Dominika Szela. W zjeździe brało również udział zaprzyjaźnione Koło Gospodyń Wiejskich z Rzemienia.