Dobry krok w lepsze jutro

reklama

Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO znalazło się w prestiżowym gronie 20 organizacji pozarządowych z całej Polski, które wygrały konkurs dotacyjny Fundacji PZU „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU”. Projekt pn. „Dobry krok w lepsze jutro” będzie realizowany w Parkoszu dla dzieci i młodzieży z gminy Pilzno na Podkarpaciu. Zadanie potrwa do lutego przyszłego roku.

Dzięki otrzymanej dotacji Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO zrealizuje działania, które przyczynią się do zwiększenia samodzielności i aktywności dzieci i młodzieży z niepełną sprawnością oraz ich rodziców. Dzieci otrzymają dostęp do profesjonalnej, nowoczesnej i skutecznej rehabilitacji. Wezmą udział w zajęciach treningu umiejętności społecznych, sensoplastycznych, rozwijających komunikację. Zaplanowano spotkania z fizjoterapeutą, logopedą, terapeutą integracji sensorycznej, psychologiem. Dla rodziców przewidziano spotkania z dietetykiem, trenerem fitness, psychoterapeutą. Odbędzie się integracyjne ognisko, spotkanie ze św. Mikołajem oraz wernisaż prac, które dzieci wykonają w czasie projektu. W zadanie zaangażuje się 20 wolontariuszy, a partnerem Stowarzyszenia przy realizacji projektu będzie gmina Pilzno.

Celem konkursu „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU” jest zwiększenie samodzielności, sprawności oraz aktywności społecznej osób niepełnosprawnych – dzieci i młodzieży, a także wsparcie ich rodzin poprzez innowacyjne formy opieki i aktywizacji. W tegorocznej edycji wpłynęło 87 wniosków z całej Polski. Dotacje przyznano 20 organizacjom, wśród których znalazło się Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Projekty oceniała 3-osobowa Komisja Konkursowa złożona z niezależnych ekspertów oraz przedstawiciela Fundacji PZU.

Dobry krok w lepsze jutro

Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/wydarzenia/dobry-krok-w-lepsze-jutro