Dni Dębicy 2019

reklama

Piątek, 17 Maj 2019

Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na cykl imprez z okazji Święta Miasta. Gwiazdami tegorocznych Dni Dębicy będą grupy IRA i Poparzeni Kawą Trzy.

Program pierwszego dnia Święta Miasta dedykujemy dzieciom i rodzinom. Z myślą o najmłodszych dębiczanach zaprosiliśmy artystów znanych i lubianych, zapewniających rozrywkę na najwyższym poziomie, wzbogaconą o elementy edukacyjne.

Cykl imprez rozpocznie w sobotnie południe Kolorowy Korowód uczniów dębickich szkół podstawowych. Barwny pochód przejdzie ulicami miasta na Rynek, gdzie nastąpi podsumowanie konkursów dla dzieci i wręczenie nagród.

Następnie na scenie pojawi się Lady Fama, która wystąpi z nowym programem pt. „Zielona Planeta”. Będzie to show o tematyce ekologicznej, ale także prozdrowotnej. Artystka porwie do zabawy nawet najbardziej oziębłą publiczność, a jej melodyjne piosenki stanął się okazją  do wspólnego śpiewania i zabawy. Nie zabraknie konkursów z ciekawymi rekwizytami, w których wezmą udział dzieci wraz z rodzicami.

Oficjalne otwarcie Dni Dębicy przez burmistrza miasta zaplanowano na godz.17.00, wtedy też zostaną wręczone „Żagle Kultury” – nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, lub za całokształt działalności.

Po części oficjalnej na scenie pojawią się dziecięce i młodzieżowe zespoły artystyczne działające w placówkach Miejskiego Ośrodka Kultury. W blisko dwugodzinnym bloku programowym zatytułowanym „Dzieci Dzieciom” zaprezentują się grupy taneczne i uzdolnieni wokaliści.

Główną atrakcją Dnia Dziecka będzie koncert Majki Jeżowskiej, wokalistki obdarzonej ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, kompozytorki, autorki wielu przebojów i widowisk muzycznych, bawiących kolejne pokolenia młodych słuchaczy. Koncerty Majki Jeżowskiej, potrafiącej porwać do zabawy każdego widza, to okazja do wspólnego śpiewania, tańca i uśmiechu dla całej rodziny.

Gwiazdą wieczoru będą Poparzeni Kawą Trzy, niezwykła formacja muzyczna powstała z prywatnej inicjatywy dziennikarzy polskich rozgłośni radiowych. W skład zespołu wchodzą: Wojciech Jagielski (Radio Zet), Jacek Kret, Roman Osica (RMF FM), Krzysztof Zasada (RMF FM), Marian Hilla (Eska Rock), Mariusz Gierszewski (Radio Zet) i Krzysztof Tomaszewski. Ich koncerty to żywiołowa mieszkanka ska, rocka, punku i swingu, okraszona tekstami Rafała Bryndala.

Drugi dzień Święta Miasta zainaugurują w godzinach popołudniowych koncerty młodych zespołów rockowych: Hideaway z Jasła oraz Why Not? z Pilzna. Obie grupy z powodzeniem występują na lokalnych scenach, uświetniając okolicznościowe imprezy.

Następnym punktem programu będzie koncert laureatów tegorocznej edycji Dębica Open Festival, przeglądu wokalnego kierowanego przez Katarzynę Godzisz.

O godz.19.00 na scenie pojawi się grecka grupa wokalno – instrumentalna Mythos. Zespół wykonuje barwny program przedstawiający muzykę grecką od dawnej pieśni do współczesnych przebojów i utworów własnych. Zobaczymy więc piękne greckie stroje, usłyszymy greckie instrumenty, bouzuki, greckie melodie i śpiew. Zapowiada się świetna zabawa z publicznością, połączona z nauką tańca.

Dni Dębicy zwieńczy koncert radomskiej grupy IRA, prawdziwych weteranów polskiej sceny rockowej. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

Program:

1 czerwca / sobota

12:00-14:00 Kolorowy Korowód
16:00-17:00 Program dla dzieci: Zielona planeta – Lady Fama Show
17:00-17:15 Otwarcie Dni Dębicy
17:15-18:45 Dzieci Dzieciom – dziecięce zespoły artystyczne MOK
19:00 Majka Jeżowska
21:00 Poparzeni Kawą Trzy

2 czerwca / niedziela

16:00-17:00 Hideaway
17:00-18:00 Why Not?
18:00-19:00 Finaliści Dębica Open Festival
19:00 Mythos
21:00 IRA

Źródło: MOK Dębica

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2019/05/dni-debicy-2019