Dni Dębicy 2018 – zobacz jak to wyglądało!

To była wielka muzyczna zabawa na dębickim rynku. Setki osób, liczne grono artystów i mnóstwo atrakcji. Dni Dębicy 2018 pełne były gwiazd estrady. Jeszcze zanim odbyło się oficjalne rozpoczęcie w centrum miasta znakomicie bawiły się dzieci. Interaktywne show przygotowało Studio Fama. Zaśpiewali również reprezentanci Szkoły Muzyki Rozrywkowej.

W trakcie oficjalnego otwarcia wręczono „Żagle Kultury”. Przypomniano również o tym, że tegoroczne święto miasta odbywa się w 660. rocznicę nadania praw miejskich. Na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie”, „Mali Igloopolanie” oraz „Oazis” ze Szkoły Podstawowej nr 36 we Lwowie.

W sobotni wieczór wiele osób czekało na występ jednego z bardziej charyzmatycznych polskich wokalistów. Publiczność najpierw na góralską nutę rozgrzała Kapela Pieczarki, a później popis swoich umiejętności dał Michał Szpak.

Po sobotnich emocjach niedziela była równie udana. Zabawa rozpoczęła się od korowodu złożonego z reprezentacji szkół podstawowych, wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta, a także zaśpiewali laureaci tegorocznej edycji przeglądu wokalnego Dębica Open Festival.

W trakcie wizyty na rynku można było również przyłączyć się do akcji Fundacji DKMS, której celem jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia komórek szpiku.

Dalsza część Dni Dębicy należała natomiast do dwóch świetnych wokalistów. Pierwszym był Mateusz Mijal, a drugim Grzegorz Skawiński z Kombii.

„Słodkiego miłego życia”, tym utworem Kombii zakończyło Dni Dębicy. I rzeczywiście przez te dwa dni dla wszystkich uczestników święta miasta życie było trochę bardziej słodsze i milsze. Organizatorem tegorocznej zabawy, tak jak w latach poprzednich, był Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miasta.