Dębicki T.Lab przygotowuje spektakl. Tym razem o „świętych” z osiedla

Dębicka grupa T.Lab pracuje nad nowym spektaklem. W zaciszu Domu Kultury „Kosmos” powstaje „be.to.NOWA legENDa” oparta na książce Lidii Amejko pod tytułem „Żywoty Świętych Osiedlowych”. Reżyserką, scenarzystką oraz scenografką przedstawienia jest Dominika Migoń. Temat jest interesujący dla wszystkich, a w szczególności dla mieszkańców miejskich osiedli z betonowej płyty.

„be.to.NOWA legENDa” to kolejna po „cZŁOwieku” sztuka w wykonaniu T.Lab, która podejmuje niełatwe sprawy związane z ludzką egzystencją. Wystąpią młodzi aktorzy – Kinga Kania, Patrycja Serafin, Maria Socha, Natalia Zaręba i Jakub Skupień.

Spektakl ma zaskakiwać i zmuszać do myślenia. Świat w nim ukazany jest pełen absurdów i groteski. Mieszkańcy osiedla to ludzie zwyczajni i święci zarazem. Przedstawienie wymaga wiele wysiłku zarówno od widza, jak i występujących.

Spektakl w dębickim „Kosmosie” zostanie wystawiony 19 i 22 lutego o godz. 19.00. Wstęp jest bezpłatny, wejściówki można odebrać w domu kultury. Ze względu na lokalizację przedstawienia ilość miejsc jest ograniczona. Warto się więc pospieszyć! Zapraszamy!