Przeczytaj
Urząd Miejski, w czwartek (19.10) odwiedzili przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych. Spotkanie to stanowiło okazję do zapoznania się z najnowszymi instalacjami wspomagającymi dostępność i komfort życia osób z niepełnosprawnością w przestrzeni publicznej.
Wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Niewidomych z Okręgu Podkarpackiego, Koła Dębica w Urzędzie Miejskim była okazją do poznania działań podejmowanych na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Podczas wizyty goście mieli możliwość zapoznania się z różnymi instalacjami i rozwiązaniami, które mają na celu poprawę komfortu życia i dostępności do usług publicznych świadczonych w budynku ratusza przez Gminę Miasta Dębica dla osób o różnorodnych potrzebach i rodzajach niepełnosprawności.
W trakcie wizyty członkowie związku sposobność sprawdzenia instalacji takich jak oznakowania z piktogramami i alfabetem Braille’a, teflomapy ułatwiające orientację, lupę elektroniczną dostępną w dzienniku podawczym dla osób niedowidzących, toaletę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, schodołazy oraz krzesło ewakuacyjne. Goście zapoznali się również z aplikacją „Your Way”, która wspomaga nawigację w przestrzeni publicznej.
Wizyta związkowców była także okazją do wymiany doświadczeń i pogłębienia współpracy pomiędzy osobami niewidomymi a lokalnym samorządem. – Dzięki wspólnym wysiłkom, dążymy do pełnej dostępności i inkluzji, aby każdy mieszkaniec Dębicy mógł swobodnie korzystać z przestrzeni publicznej – podkreślił podczas spotkania wiceburmistrz miasta Maciej Małozięć.
Poprawa dostępności do usług publicznych w dębickim ratuszu dla osób ze szczególnymi potrzebami to wynik projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne.
Źródło: https://debica.pl/debicki-ratusz-goscil-polski-zwiazek-niewidomych/