Dębica na sportowo – Serwis informacyjny Miasta Dębica

14 września 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Bicyklomania, test Coopera, aquatrack i lododisco, to tylko niektóre propozycje tegorocznego Dnia Sportu w Dębicy. Wydarzenia odbędą się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Miasto Dębica oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu przygotowali weekend pełen ruchu i sportowych emocji.

W sobotę (24 września) i niedzielę (25 września) na dębickiej pływali będzie można skorzystać z wodnego toru przeszkód – Aquatrack.

W sobotę o godz. 10:00 wystartuje z Placu Solidarności „Rajd dla zdrowia – Bicyklomania 2022”, przełożona z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne w pierwszym terminie. Rowerzyści do pokonania będą mieć blisko 30 km odcinek z Dębicy do Korzeniowa i z powrotem.

Także o godz. 10:00 na stadionie miejskim przy ul. Kościuszki będzie można sprawdzić swoją kondycję fizyczną w ramach imprezy biegowej „Test Coopera – edycja jesienna”.

Dzień Sportu zainauguruje także działalność dębickiego lodowiska. Z tej okazji, na godz. 16:00 zaplanowano mecz hokeja, a po nim na płytę lodowiska wyjadą łyżwiarze figurowi z Uczniowskiego Klubu Sportowego Łyżwiarstwa Figurowego MORS.

O godz. 18:00 rozpocznie się lododisco z DJ-em. W czasie zabawy swój krótki pokaz freestylowy zaprezentuje grupa Ice Crew Dębica.

Źródło: https://debica.pl/debica-na-sportowo/