Dębica bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu

reklama

Poniedziałek, 16 Wrzesień 2019

Dębica bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Przez cały tydzień – od 16 do 22 września – czeka nas wiele aktywnych wydarzeń. Kampania jest inicjatywą Komisji Europejskiej-Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu. Ta europejska inicjatywa zachęca miasta i gminy do wprowadzania i promowania środków na rzecz zrównoważonego transportu oraz do zachęcania ludzi do wypróbowywania alternatyw dla korzystania z samochodów

W tym roku przygotowaliśmy cały tydzień działań promujących tegoroczne hasło ETZT: Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy ze sloganem "Chodź z nami" ("Walk with us").

Zapraszamy m.in. uczniów z dębickich szkół do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Pieszo i rowerem przez Dębicę”, którego główną nagrodą jest rower. (http://debica.pl/aktualnosci/2019/09/regulamin-konkursu-plastycznego-pieszo-i-rowerem-przez-debice)

W szkołach i przedszkolach we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Dębicy prowadzone są pogadanki z „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Zachęcamy również mieszkańców, aby włączyli się w akcję "Rowerem szybko i tanio, autobusem wygodniej", czyli rowerem lub autobusem do szkoły i pracy. W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Straż Miejska oraz MKS Sp. z o.o. przeprowadzą spotkanie z dębickimi seniorami nt. „Skomunikowany Senior”. W programie także zostanie zorganizowana piesza gra terenowa dla uczniów dębickich szkół.

Zwieńczeniem tygodnia jest Dzień bez Samochodu, który odbędzie się 22 września (niedziela), o godz. 14.30 na dębickim rynku.

W programie imprezy przewidziano m.in.: zabawę edukacyjną z DJ Sidem, konkursy, w tym rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pieszo i rowerem przez Dębicę”, pogadanki z policjantami, prezentację – pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, miasteczko ruchu drogowego, promocję komunikacji miejskiej.

                                                                   
Dążąc jednocześnie do zmniejszenia uciążliwości związanych z ruchem samochodowym w centrum miasta poszukując potencjalnych możliwości zwiększenia oraz bezpieczeństwa na drodze, zwracamy się z apelem o włączenie się do obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu, skorzystania z alternatywnego środka transportu np. autobusu komunikacji miejskiej, roweru.

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2019/09/debica-bierze-udzial-w-europejskim-tygodniu-zrownowazonego-transportu