Dębica 2020 – Mistrzem Polski UMKS MOS Wola Warszawa

reklama

3:2 – to wynik finałowego meczu Mistrzostw Polski Juniorów, które przez ostatnie pięć dni rozgrywały się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy. Zwycięską drużyną okazała się UMKS MOS Wola Warszawa, a na drugim miejscu uplasował się KS Jastrzębski Węgiel. Brązowy medal wywalczyła drużyna Trefl Gdańsk, wygrywając 3:1 z ECO-TEAM AZS Stoezle Częstochowa.

Zdjęcia: Adrian Sawko, PZPS

Nagrody indywidualne:

MVP: Bartosz Gomułka (UMKS MOS Wola Warszawa)

Najlepszy środkowy: Karol Urbanowicz (Trefl Gdańsk)

Najlepszy rozgrywający: Dawid Pawlun (Trefl Gdańsk)

Najlepszy przyjmujący: Michał Gierżot (KS Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy atakujący: Przemysław Kupka (ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa)

Najlepszy libero: Dawid Bulira (UMKS MOS Wola Warszawa)

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski Juniorów Dębica 2019

1 miejsce – Mistrzowie Polski Juniorów Dębica 2020: UMKS MOS Wola Warszawa

2 miejsce: KS Jastrzębski Węgiel

3 miejsce: Trefl Gdańsk

4 miejsce: ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa

5 miejsce: AKS Resovia Rzeszów

6 miejsce: Hermapol Norwid Częstochowa

7 miejsce: AZS UWM Olsztyn

8 miejsce: Skra Bełchatów

Oficjalne zakończenie i wręczenie medali oraz pucharów dla juniorów poprowadzili wiceprezes PZPS Jacek Sęk oraz przedstawiciele Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, a także Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk. Uhonorowaniem zwycięzców laurami i pomocą w czasie rozgrywek zajmowali się również młodzi siatkarze z Dębickiej Akademii Siatkówki ,,Kępa”.

Mariusz Szewczyk nie krył zadowolenia z faktu, że miejscem lokalizacji tegorocznych Mistrzostw była już po raz drugi Dębica. Pogratulował zawodnikom gry na wysokim poziomie, a także podziękował Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, sponsorom, partnerom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju.

Organizatorami i partnerami wydarzenia byli: Ministerstwo Sportu, Polski Związek Piłki Siatkowej, Red Bull, Blachy Pruszyński, Miasto Dębica, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy, Podkarpacka Siatkówka, UKS Kępa.

Sponsor główny: PKN Orlen

Wydarzenie wsparli: Śnieżka SA, OlimpLabs, DARCO, COTE Odzież Sportowa, IGLOOCAR, REST, Air Res Aviation Sp. z o.o., Metal Process, PWZPS, Dezako Sp. z o.o., Ventor, PEX-POOL, Agregaty PEX-POOL PLUS, Woda Mineralna SELENKA, Cukiernia Bassara.

Zdjęcia: Adrian Sawko, PZPS