Czy nasz świat będzie wyglądał jak w filmach science-fiction? – 240 studentów Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego spróbuje się tego dowiedzieć!

Jak możemy zobaczyć to czego nie widać? Czym jest ogień i jak go rozpalić? Czy nasz świat będzie wyglądał jak w filmach science-fiction? Między innymi na takie pytania spróbują odpowiedzieć mali studenci z Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Dębicy. W nowym 11 semestrze uczestniczy 240 dzieci w wieku 7-12 lat z całego powiatu dębickiego.

Na zajęciach Uniwersytetu,  młodzi żacy poznali otaczający ich świat nauki. Zajęcia prowadzone są przez prawdziwych pasjonatów.

Bycie studentem Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego to nie tylko uczestnictwo w wykładach. Dzięki pozyskaniu finansowania z Urzędu Miasta Dębica, mali  naukowcy brali udział w zajęciach warsztatowych. Do wyboru były zajęcia z fizyki, biologii oraz programowania.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Dębicy realizowane były przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, dzięki finansowaniu Partnerów Strategicznych Mecenasów Filii Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Dębicy: Firmę Oponiarską Dębica S.A. i Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. Z o.o. i partnerów Filii Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Dębicy: Dębicki Park Przemysłowy, Nicrometal S.A. oraz Darco Sp. Z o.o. 11 semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Dębicy, w którym realizowane były również laboratoria, współfinansowany był z budżetu Gminy Miasta Dębicy. Wykłady dla młodych naukowców odbywają się także w Rzeszowie, Mielcu, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli.