Co wiesz o cukrzycy typu 1? Rusza akcja „CUKRZYCA TYPU 1 – POZNAJ CHOROBĘ”

„Każde dziecko może zachorować na cukrzycę typu 1. Nie przechodź obojętnie, wejdź na stronę slodka1.pl.” Banery z takimi właśnie hasłami pojawiły się na autobusach Miejskiej Komunikacji Samochodowej. To kampania Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży z cukrzycą typu 1 „Słodka Jedynka”. Inauguracja ogólnopolskiej akcji miała miejsce w Dębicy. Symboliczną wstęgę przecięła ambasadorka Ola, która zmaga się z tą ciężką chorobą.

Ola to mała bohaterka. Jakiś czas temu zdiagnozowano u niej cukrzycę typu 1. To choroba przewlekła, na którą nie znaleziono jeszcze lekarstwa. Rodzice dziewczynki opowiedzieli o trudach dnia codziennego, aby uświadomić społeczeństwu, z  czym zmagają się diabetycy.

Niestety, cukrzyca dotyka coraz więcej osób. Pomimo to wielu wciąż pozostaje obojętnych wobec tej choroby. Często wiąże się to z brakiem wiedzy. Akcja Stowarzyszenia „Słodka Jedynka” i dębickiego MKS-u  pod nazwą „CUKRZYCA TYPU 1 – POZNAJ CHOROBĘ”ma zwiększyć świadomość społeczeństwa. Jeśli ktoś zmaga się z cukrzycą, warto odwiedzić grupę wsparcia na portalu społecznościowym Facebook „Cukrzyca typu 1 u dzieci „Pomagajmy sobie”.