CANPACK wspiera służbę zdrowia w walce z COVID-19, również w Dębicy

Grupa CANPACK, globalny producent opakowań z siedzibą w Krakowie, wspiera lokalną służbę zdrowia w walce z Covid-19. Tylko w Polsce na działania pomocowe dla ośrodków medycznych firma przeznaczyła ponad pół miliona złotych.

KRAKÓW, POLSKA (30 kwietnia 2020 r.) – Grupa CANPACK, globalny producent opakowań z siedzibą w Krakowie, zaangażował się w walkę z pandemią koronawirusa. Firma przekazała pomoc rzeczową i finansową dla szpitali oraz stacji pogotowia ratunkowego w Dębicy, Brzesku, Bydgoszczy, Tychach, Tarnowie, Orzeszu oraz Krakowie. Do tej pory firma zrealizowała 7 dostaw o łącznej wartości 125 tys. zł.

W pakietach przekazanych placówkom znalazły się podstawowe środki ochrony osobistej, między innymi: gogle ochronne, antybakteryjne mydła w płynie, żele higieniczne do rąk, trójwarstwowe maseczki ochronne, półmaski FFP2, przyłbice ochronne, a także antybakteryjne i antywirusowe płyny i spraye do powierzchni.

Dębicki oddział firmy CANPACK FOOD and INDUSTRIAL PACKAGING dostarczył 6 tys. maseczek chirurgicznych wielokrotnego użytku dla ZOZ w Dębicy, z przeznaczeniem dla Pogotowia Ratunkowego i oddziałów SOR, Zakaźnego i Oddziału Psychiatrycznego w Straszęcinie, dedykowanego pacjentom z C-19. Maseczki zostały uszyte przez dębicką firmę i dostarczone do szpitala.

CANPACK przekaże również środki na zakup dwóch specjalistycznych urządzeń medycznych o łącznej wartości 287,6 tys. zł dla placówek w Krakowie i Tarnowie. Szpital w Krakowie zostanie wyposażony w sprzęt, który umożliwia jednoczesne zastępowanie funkcji nerek i wątroby, natomiast placówka w Tarnowie otrzyma urządzenie do biodekontaminacji, niezbędne do szybkiego i skutecznego usuwania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

Ponadto, Dział R&D z CANPACK S.A. Oddział Wsparcia Biznesu w Brzesku rozpoczął drukowanie na drukarkach 3D przyłbic ochronnych, które następnie zostaną przekazane lokalnym szpitalom. Projekt jest realizowany w ramach programu wolontariatu pracowniczego „Czas na wolontariat”, a koszt produkcji sprzętu jest pokrywany ze środków Fundacji CANPACK.

W planach mamy wydrukowanie 500 przyłbic, przy czym zrealizowanie tego celu jest uzależnione od wytrzymałości sprzętu, wykorzystywanego z większą intensywnością niż zazwyczaj. Gotowych jest 100 sztuk, z czego 40 przekazaliśmy już do lokalnych szpitali
i DPS-ów w Tarnowie i Dąbrowie Tarnowskiej. Kolejne wydrukowane egzemplarze zostaną dostarczone do Powiatowego Publicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego
w Brzesku oraz do Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP
.” – powiedział Przemysław Wędrychowicz, Implementation & Development Specialist w CANPACK.

Środki ochrony osobistej zostały przekazane również do placówek świadczących opiekę dla osób przewlekle chorych oraz z niepełnosprawnościami – Hospicjum w Brzesku i Katowicach oraz DPS-ów w Brzesku i Orzeszu. W ramach w/w programu wolontariatu we współpracy z Gminą Rzezawa pracownicy CANPACK szyją maseczki dla szpitali oraz służb wspierających, straży pożarnej w Brzesku oraz Bochni.

„CANPACK od zawsze stara się wspierać lokalne społeczności, w których prowadzi działalność. W sytuacji epidemii szczególnie ważne stały się kwestie związane z ochroną zdrowia oraz pomoc medykom. Bardzo cieszymy się, że dzięki kompetencjom i zaangażowaniu naszych pracowników, możemy wesprzeć służbę zdrowia, drukując tak potrzebne dziś przyłbice i dostarczając niezbędny sprzęt do placówek medycznych, zarówno w Polsce jak i w innych krajach gdzie prowadzimy działalność.” podkreśla Małgorzata Podrecka, wiceprezes Grupy CANPACK.

###

O grupie CANPACK

Grupa CANPACK, należąca do Giorgi Global Holdings, Inc., jest globalnym producentem aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego, a także szklanych butelek i metalowych zamknięć koronowych. Firma, z siedzibą w Krakowie (Polska), zatrudnia prawie 8 tys. osób na całym świecie i prowadzi działalność w 19 krajach.

Więcej informacji na stronie www.canpack.com