Budowa 201 mieszkań przekroczyła półmetek

reklama

Wtorek, 13 Październik 2020

W przyszłym roku ponad 200 rodzin wprowadzi się do mieszkań, które powstają w Dębicy przy ulicy Ratuszowej w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Projekt inwestycji przygotowała warszawska pracownia EMA Studio.

Architekci zaproponowali kwartałową zabudowę osiedla tak, by w jego wnętrzu stworzyć atrakcyjną przestrzeń sąsiedzką z bezpieczną strefą dla rodzin z dziećmi. Kameralne trzypiętrowe budynki pomieszczą mieszkania od jedno do czteropokojowych, których średni metraż wyniesie około 50 mkw. Wszystkie lokale zostaną wykończone w standardzie „pod klucz”, czyli będą gotowe do zamieszkania. Obecnie stan prac budowlanych osiągnął blisko 60 procent zaawansowania.

W Dębicy, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do mieszkań będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu, czy najemca spełnia kryteria społeczne ustalone przez lokalny samorząd. Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej – czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG Infomonitorze.

Więcej informacji: https://nieruchomosci.pfr.pl/

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/10/budowa-201-mieszkan-przekroczyla-polmetek