Biesiada Literacka w dębickiej dwunastce tym razem w patriotycznym wydaniu

reklama

Powiatowy konkurs recytatorski dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z klas 0-III oraz konkurs literacki dla klas IV-VII pod hasłem „A to Polska właśnie…” były głównymi wydarzeniami Biesiady Literackiej w Szkole Podstawowej nr 12 w Dębicy. Dzieci na scenie przedstawiały głównie wiersze. Za trud włożony w przygotowanie oraz odwagę publicznej prezentacji dla wszystkich przygotowane zostały dyplomy i nagrody. Jak można było zobaczyć wręczanie upominków sprawiło najmłodszym ogromną frajdę.

Biesiada Literacka w tym roku odbyła się już po raz osiemnasty. Jej tematyka dotyczyła obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Podczas spotkania uczestnicy konkursu oraz zaproszeni goście obejrzeli także inscenizację pt. „Kot w Butach” przygotowaną przez uczniów klasy pierwszej pod kierunkiem Agaty Gąsior i Grzegorza Tomaszewskiego. Wydarzenie patronatem objęli burmistrz Dębicy, Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, Komendant Powiatowy Policji w Dębicy oraz dowódca 33 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy.