Bicyklomania w najbliższą sobotę – Serwis informacyjny Miasta Dębica

22 września 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Blisko 500 osób zapisało się online na „Bicyklomanię 2022 – Rajd dla zdrowia”. Zapisy będą odbywać się także w dniu startu.  Miłośnicy jazdy na jednośladzie będą mieli do pokonania blisko 30 km odcinek z Dębicy do Korzeniowa i z powrotem. Na mecie czekać będzie piknik dla całych rodzin z licznymi atrakcjami.

Rajd dla zdrowia z powodu deszczu został przełożony z 10 na 24 września. Bicyklomania wystartuje o godz. 10:00 z Placu Solidarności w Dębicy. Uczestnicy, ubrani w specjalnie na to wydarzenie przygotowane koszulki, wyjadą w stronę boiska sportowego przy Zespole Dworsko-Parkowym w Korzeniowie. Tam otrzymają posiłek regeneracyjny i wyruszą w drogę powrotną do Dębicy.

Finał rajdu na stadionie miejskim przy ul. Akademickiej zostanie połączony z piknikiem profilaktycznym i integracyjnym. Na rowerzystów czekać będą animatorzy, którzy przeprowadzą konsultacje i pogawędki związane z tematyką uzależnień oraz konkursy z nagrodami. Z kolei Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, w ramach projektu „Coolturalna przygoda z Funduszami Europejskimi”, przygotuje szereg innych atrakcji m.in. mega grę planszową, ściankę wspinaczkową, strzelanie z łuku, dmuchańce dla dzieci, watę cukrową, fotobudkę oraz grill. „Coolturalna przygoda z Funduszami Europejskimi” jest realizowana dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Na „Bicyklomanię 2022 – Rajd dla zdrowia” wciąż można dokonać zapisów w formie online https://zapisydebica.pl/form1 lub na starcie w dniu rajdu. Każdy uczestnik, który wcześniej zarejestruje się do udziału w rajdzie, otrzyma pamiątkową koszulkę.

Źródło: https://debica.pl/bicyklomania-w-najblizsza-sobote/