Będzie nowa widownia, scena i kino. Ruszają prace remontowe w Domu Kultury „Mors” w Dębicy

reklama

Rusza remont Domu Kultury „Mors” w Dębicy. Budynek przejdzie gruntowną modernizację. Powstanie widownia amfiteatralna z nowymi miejscami dla widzów. Przebudowana i obniżona zostanie scena, co pozwoli na bardziej komfortowe oglądanie przedstawień. Odremontowane zostaną kulisy, zaplecze, sanitariaty. Wymianie ulegnie stolarka drzwiowa i okienna oraz oświetlenie. Zainstalowane zostaną nowoczesne urządzenia multimedialne, wentylacja i klimatyzacja. Remont ma zakończyć się w sierpniu przyszłego roku.

Po przebudowie dębicki dom kultury ma pełnić funkcję Regionalnego Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych. Sala widowiskowa będzie dzielona ścianką mobilną, żeby można było ją wykorzystać na kino i jednocześnie prowadzić zajęcia artystyczne.

Całkowita wartość projektu wynosi ok. 15 mln zł, w tym miasto uzyskało 6 mln złotych dofinansowania ze środków unijnych. Generalnym wykonawcom jest przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Hand-Bud z Dębicy. To doświadczona firma, od 1990 roku działająca na rynku.

Dom Kultury „Mors” w Dębicy został oddany do użytku w 1977 roku. Od tego czasu wykonywane były głównie remonty doraźne. W marcu tego roku w wyniku pożaru spalone zostało jedno z pomieszczeń gospodarczych. Ostatni występ na starej scenie miał miejsce 30 czerwca. Wszystkie zajęcia, które dotychczas odbywały się przy ul. Sportowej zostały przeniesione do Domu Kultury „Kosmos”.