Apel do mieszkańców

Szanowni Mieszkańcy Gminy Dębica z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przedstawiamy apel Wójta Gminy Dębica:

apel.jpg

Większości z nas Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z pysznymi potrawami, wymarzonymi prezentami oraz odpoczynkiem w gronie rodziny. W szale przygotowań rzadko mamy chwilę, by zastanowić się nad tym, czy innym powodzi się równie dobrze, co nam.

Tymczasem, wielu seniorów spędzi Wigilię w samotności, wspominając dawnych znajomych, którzy już odeszli, nie mając komu złożyć życzeń. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Niestety bolesny dla tych, którzy w Wigilię zasiadają przy pustym stole i wspominają przeszłość. Ta starsza pani z laską, która bardzo powoli spaceruje codziennie do sklepu. Ten starszy siwowłosy pan, którego codziennie widujesz w oknie. Wśród tych osób znajdziemy wielu samotnych, którzy czują się zapomniani. W Polsce niemal co czwarty senior czuje się samotny. Najbardziej jednak boleć może brak kontaktu z ludźmi, często prowadzący do apatii.

Z tego względu zwracamy się do Państwa – osób młodych, pełnych energii i zaangażowania w sprawy społeczeństwa z apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy. Ważny gest wsparcia dla seniorów stanowią nie tylko upominki, ale i rozmowa. Takie osoby potrzebują kontaktu. Może ona podbudować tego człowieka, dużo daje. Ci ludzie czekają na to, żeby ktoś przyszedł i z nimi porozmawiał.

Święta Bożego Narodzenia to te najbardziej ulubione, na które czeka się z utęsknieniem. Wspólnie sprawmy, by Święta Bożego Narodzenia były dla samotnych seniorów wyjątkowe, wypełnione radością i uśmiechem. To bardzo ważne i szlachetne pomóc słabszym. Zrozumienie problemów i potrzeb tych osób w naszym najbliższym otoczeniu jest przejawem troski i wrażliwości – nie pozostańmy obojętni na los drugiego człowieka. Głęboko wierzymy, że uda się nam przywrócić wiarę w drugiego człowieka i magiczną moc świąt.

 

Z wyrazami szacunku

 

Wójt Gminy Dębica

Stanisław Rokosz

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/apel-do-mieszkancow-3041.html