Kościół Miłosierdzia Bożego w Dębicy wypełnił się muzyką sakralną i zadumą za sprawą Oratorium Męki Pańskiej według św. Mateusza. Wystąpiła Dębicka Orkiestra Kameralna oraz chór, tworzone głównie przez młodych ludzi – nie tylko z Dębicy, ale także z Krakowa, Tarnowa i Szczecina. Tuż przed występem artyści nie kryli emocji.
Autorem oratorium jest dębicki muzyk Karol Cieśla. Jak wspomina, pomysł na stworzenie tego dzieła narodził się podczas trasy koncertowej w Chinach. Nie ukrywał również, że to dla niego ogromne przeżycie stanąć przed orkiestrą i chórem w roli dyrygenta. W tym wyjątkowym, muzyczno-duchowym wydarzeniu uczestniczyli także kapłani z parafii Miłosierdzia Bożego, którzy śpiewali opis Męki Pańskiej według św. Mateusza, przeplatany pieśniami wielkopostnymi.
Jak podkreślają zarówno kapłani, jak i artyści, dzieło było doskonałym wprowadzeniem do rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia. Oratorium powstało dzięki wsparciu Powiatu Dębickiego oraz Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-Śpiewaczego.








