[adrotate group="5"]
Strona główna Region Dębica Sześciu kierujących straciło prawo jazdy

Sześciu kierujących straciło prawo jazdy

[adrotate group="5"]

Funkcjonariusze dębickiej drogówki każdego dnia służby starają się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Wyciągają konsekwencje wobec kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów.

W minioną niedzielę policjanci zatrzymali do kontroli drogowej sześciu kierujących, którzy w obszarze zabudowanym poruszali się z nadmierną prędkością. Mężczyźni stracili prawo jazdy na trzy miesiące oraz zostali ukarani wysokimi mandatami.

Wczoraj, w godzinach przedpołudniowych, w miejscowości Bielowy policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. 44-latek w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h. Mieszkaniec Rymanowa został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.

Kolejnymi osobami, które przekroczyły dozwoloną prędkość, byli obywatele Słowacji. Pierwszy z nich, kierujący oplem, jechał z prędkością 117 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 15 punktami karnymi. Drugi Słowak, prowadzący seata, poruszał się z prędkością 104 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.

Tego samego dnia, w godzinach południowych, funkcjonariusze dębickiej drogówki w miejscowości Zasów ujawnili kolejnych trzech kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec Wielopola Skrzyńskiego, kierujący toyotą, jechał z prędkością 101 km/h, mieszkaniec Mielca, prowadząc opla, osiągnął prędkość 109 km/h, natomiast mieszkaniec Dębicy, kierujący BMW, poruszał się z prędkością 102 km/h. Cała trójka została ukarana mandatami w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.

Policja apeluje o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Nadal trwająca zimowa aura może sprawić, że nawierzchnia jezdni będzie śliska, co znacząco wydłuży drogę hamowania pojazdu.

Źródło: KPP Dębica

[adrotate group="10"]