20 czerwca 2026 roku odbyła się czerwcowa edycja Krajowego Turnieju Badmintona ORBITEK CUP 2026, rozegrana równolegle w dwóch lokalizacjach:
🏸 Krajowy Turniej Żaków i Żaków Młodszych (KTŻ, KTŻM) w Straszęcinie
🏸 Krajowy Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych (KTM, KTMM) w Żyrakowie
Wydarzenie zostało objęte patronatem Wójta Gminy Żyraków, Pana Marka Rączki.
W rywalizacji udział wzięło aż 124 zawodniczek i zawodników reprezentujących 22 kluby z różnych części Polski. Swoją obecnością zaszczycili nas sportowcy z sześciu województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz oczywiście podkarpackiego.
To ogromny powód do dumy dla naszego klubu, naszej gminy oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia. Czerwcowa edycja ORBITEK CUP 2026 okazała się turniejem o prawdziwie ogólnopolskim charakterze!
Gościliśmy przedstawicieli klubów:
🏸 Badminton Lider Wieliczka
🏸 Górnik Łęczna
🏸 JKB Jarosław
🏸 KS Legion Pilzno
🏸 KS Tęcza-Społem Kielce
🏸 LKS Czarnovia Czarna
🏸 MKS Skarbek Gogołów
🏸 MKS Spartakus Niepołomice
🏸 RKB Rzeszów
🏸 SS Badminton Zarzecze
🏸 TKKF Uklejna Myślenice
🏸 UKS AB Kraków
🏸 UKS Bad Pleśna
🏸 UKS CK Badminton Kielce
🏸 UKS Jedynka Tarnogród
🏸 UKS Orbitek Straszęcin
🏸 UKS Plesbad Pszczyna
🏸 UKS TKKF Sprint Rzeszów
🏸 UKS Unia Bieruń
🏸 UKS Wilga Widełka
🏸 UMKS Junis Szczucin
🏸 WKS Śląsk Wrocław
Turniej został rozegrany na dwóch halach sportowych. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Aldony Kowalik kategorie Młodzik i Młodzik Młodszy rywalizowały w hali sportowej Zespołu Szkół w Żyrakowie. Natomiast najmłodsi uczestnicy – Żacy i Żacy Młodsi – swoje mecze rozgrywali w hali Zespołu Szkół w Straszęcinie, za co serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Ewelinie Piękoś.
Rywalizacja od pierwszych do ostatnich meczów była niezwykle zacięta. Na kortach nie brakowało emocji, efektownych wymian i sportowej walki na najwyższym poziomie. Wszyscy zawodnicy zostawili na kortach mnóstwo potu, energii i całe swoje serce, pokazując ogromne zaangażowanie, determinację oraz ducha fair play. Każdy mecz był dowodem na to, jak wielką pasją jest badminton dla młodych sportowców.
🏆 A OTO WYNIKI ORBITEK CUP 2026 🏆
Po wielu godzinach pełnych emocji, sportowej walki i pięknych badmintonowych pojedynków poznaliśmy medalistów oraz najlepszych zawodników czerwcowej edycji ORBITEK CUP 2026.
## 🥇🥈🥉 STRASZĘCIN – KTŻ, KTŻM
🏸 BS U9 – Żak Młodszy chłopców
🥇 Paweł Ożyło (RKB Rzeszów)
🥈 Stefan Klocek (KS Legion Pilzno)
🥉 Ksawery Bącal (SS Badminton Zarzecze)
🏸 BS U11 – Żak chłopców
🥇 Jakub Ceglarz (UKS TKKF Sprint Rzeszów)
🥈 Filip Majkowski (UKS TKKF Sprint Rzeszów)
🥉 Maciej Gryzek (KS Tęcza-Społem Kielce)
🥉 Borys Longosz (UKS Orbitek Straszęcin)
🏸 GS U11 – Żak dziewcząt
🥇 Martyna Stebnicka (UKS CK Badminton Kielce)
🥈 Liliana Nowak (UKS Plesbad Pszczyna)
🥉 Nikola Madziar (MKS Skarbek Gogołów)
🥉 Hanna Soprych (KS Legion Pilzno)
## 🏆 ŻYRAKÓW – KTM, KTMM
🏸 BS U13 – Młodzik Młodszy chłopców
🥇 Krystian Zioła (UKS Unia Bieruń)
🥈 Jan Ciszkowicz (RKB Rzeszów)
🥉 Szymon Gromaszek (Górnik Łęczna SA)
🥉 Dawid Cebulak (KS Legion Pilzno)
🏸 BS U15 – Młodzik chłopców
🥇 Kacper Sidor (UKS Jedynka Tarnogród)
🥈 Kacper Stąpor (UKS Wilga Widełka)
🥉 Kacper Proszek (UKS AB Kraków)
🥉 Jarosław Rzońca (UKS Bad Pleśna)
🏸 GS U13 – Młodzik Młodszy dziewcząt
🥇 Barbara Siuda (KS Tęcza-Społem Kielce)
🥈 Maja Krzemień (UKS Unia Bieruń)
🥉 Amelia Krok (MKS Spartakus Niepołomice)
🥉 Emilia Gałązka (MKS Spartakus Niepołomice)
🏸 GS U15 – Młodzik dziewcząt
🥇 Zuzanna Biłas (MKS Skarbek Gogołów)
🥈 Wiktoria Herman (WKS Śląsk Wrocław)
🥉 Milena Madziar (MKS Skarbek Gogołów)
🥉 Alicja Gniewek (UKS Bad Pleśna)
🏸 XD U13 – gra mieszana
🥇 Wojciech Gryzek (KS Tęcza-Społem Kielce) / Barbara Siuda (KS Tęcza-Społem Kielce)
🥈 Szymon Gromaszek (Górnik Łęczna SA) / Kaja Dobosz (Górnik Łęczna SA)
🥉 Marcel Ziemba (SS Badminton Zarzecze) / Nadia Telega (SS Badminton Zarzecze)
🏸 XD U15 – gra mieszana
🥇 Kacper Stąpor (UKS Wilga Widełka) / Wiktoria Surowiec (UKS Wilga Widełka)
🥈 Filip Falarz (UKS Orbitek Straszęcin) / Antonina Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin)
🥉 Kacper Sidor (UKS Jedynka Tarnogród) / Magdalena Gromaszek (Górnik Łęczna SA)
🏸 BD U13 – gra podwójna chłopców
🥇 Dawid Cebulak (KS Legion Pilzno) / Jan Ciszkowicz (RKB Rzeszów)
🥈 Bartosz Wójcik (RKB Rzeszów) / Krystian Zioła (UKS Unia Bieruń)
🥉 Gabriel Marcinek (MKS Skarbek Gogołów) / Piotr Ożyło (RKB Rzeszów)
🏸 BD U15 – gra podwójna chłopców
🥇 Kacper Sidor (UKS Jedynka Tarnogród) / Kacper Stąpor (UKS Wilga Widełka)
🥈 Jakub Soprych (KS Legion Pilzno) / Igor Ździebło (KS Legion Pilzno)
🥉 Jarosław Rzońca (UKS Bad Pleśna) / Patryk Wyka (UKS Bad Pleśna)
🥉 Wiktor Niziołek (UKS Orbitek Straszęcin) / Antoni Stańczyk (SS Badminton Zarzecze)
🏸 GD U13 – gra podwójna dziewcząt
🥇 Emilia Gałązka (MKS Spartakus Niepołomice) / Amelia Krok (MKS Spartakus Niepołomice)
🥈 Maja Krzemień (UKS Unia Bieruń) / Weronika Piekorz (UKS Unia Bieruń)
🥉 Nikola Madziar (MKS Skarbek Gogołów) / Lena Zapór (UKS Orbitek Straszęcin)
🥉 Maria Brzozowska (Górnik Łęczna SA) / Emilia Choińska (Górnik Łęczna SA)
🏸 GD U15 – gra podwójna dziewcząt
🥇 Milena Madziar (MKS Skarbek Gogołów) / Antonina Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin)
🥈 Zuzanna Biłas (MKS Skarbek Gogołów) / Amelia Madaj (JKB Jarosław)
🥉 Oliwia Czogała (JKB Jarosław) / Wiktoria Surowiec (UKS Wilga Widełka)
🥉 Wiktoria Herman (WKS Śląsk Wrocław) / Lena Krzemień (UKS Unia Bieruń)
👏 Tuż za podium, na bardzo dobrym 4. miejscu, uplasowali się również zawodnicy UKS Orbitek Straszęcin:
🏸 Wiktor Hołowicki i Franciszek Koziara (BD U13)
🏸 Karol Longosz i Emilia Niziołek (XD U15)
👏 Szczególne podziękowania kierujemy do sędziego głównego Piotra Skrzeka oraz sędziego pomocniczego Tomasza Zapóra za profesjonalne, sprawne i zgodne z przepisami przeprowadzenie turnieju. Dzięki ich doświadczeniu, zaangażowaniu i dbałości o każdy szczegół zawody przebiegały płynnie, sprawiedliwie i w sportowej atmosferze. Ich praca często pozostaje niewidoczna dla kibiców, ale to właśnie dzięki takim osobom turnieje mogą odbywać się na najwyższym poziomie organizacyjnym.
🤝 Serdeczne podziękowania składamy również:
✅ Wójtowi Gminy Żyraków Panu Markowi Rączce za objęcie wydarzenia patronatem oraz nieocenione wsparcie,
✅ Pani Dyrektor Aldonie Kowalik – Dyrektor Zespołu Szkół w Żyrakowie,
✅ Pani Dyrektor Ewelinie Piękoś – Dyrektor Zespołu Szkół w Straszęcinie,
✅ Pani Dyrektor Anecie Domaradzkiej – Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Żyraków,
✅ Gminnemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie,
✅ Trenerce i Koordynatorce Kadr Wojewódzkich Podkarpackiego Związku Badmintona Emilii Skrzek,
✅ oraz wszystkim osobom pozostającym w cieniu, które poświęciły swój czas, energię i serce, aby to wydarzenie mogło odbyć się na tak wysokim poziomie.
❤️ Na koniec serdecznie dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za udział w turnieju, ogromną wolę walki, sportową postawę, grę fair play oraz serce pozostawione na kortach. Dziękujemy trenerom, opiekunom i rodzicom za wsparcie młodych sportowców oraz stworzenie wyjątkowej atmosfery podczas całego turnieju.
🏸 Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną edycję ORBITEK CUP 2026, która odbędzie się w dniach 24–25 października 2026 roku.
Do zobaczenia na kortach! 💙💛🏸









