500 plus w 2021 roku „na nowo”- co zrobić żeby dostać?

W 2021 roku konieczne będzie złożenie wniosków o przyznanie programu 500 plus „na nowo”. Do tej pory nabór wniosków ruszał 1 lipca, jednak w tym roku rodzice i opiekunowie otrzymujący pieniądze na każde dziecko nie musieli wybierać się do urzędu. Aktualny okres świadczeniowy będzie obowiązywał aż do 31 maja 2021. Wnioski na „nowy” program 500 plus będzie można składać już od 1 lutego przyszłego roku drogą elektroniczną, a tradycyjną od 1 marca.

Oprócz rozpoczęcia nowego okresu świadczeniowego, należy też pamiętać o szeregu zmian, które przygotowano w 2020 roku. Mogą one oznaczać na przykład to, że w ramach 500 plus opiekunowie i rodzice otrzymają bony zamiast pieniędzy.

Składanie zupełnie nowych wniosków również jest możliwe. Można to zrobić online za pośrednictwem portalu [email protected], bankowości elektronicznej czy Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Oprócz standardowego programu „Rodzina 500+”, w tym roku dla każdego dziecka przeznaczono bon 500 plus na wakacje. Ma on za zadanie nie tylko pomóc rodzinie, ale też poprawić sytuację rodzimej turystyki, która przez pandemię pogrążyła się w kryzysie. Pieniądze z bonu mogą być wydane wyłącznie na terenie Polski.