40 lat LKS Igloopol

„40 lat minęło jak jeden dzień” – tak śpiewał kiedyś Andrzej Rosiewicz, tak teraz śmiało mogą zaintonować również kibice Igloopol-u Dębica. Na uroczystościach z okazji rocznicy powstania klubu pełno było wspomnień, ale i planów na przyszłość nie brakowało. Obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej oraz przemarszu w takt Miejskiej Orkiestry Dętej. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć Edwarda Brzostowskiego, pomysłodawcy i założyciela klubu.

LKS Igloopol Dębica powstał w 1978 roku przy Kombinacie Rolno-Przemysłowym. Zawodnicy tej drużyny reprezentowali miasto w różnych konkurencjach sportowych. Piłkarze przez dwa sezony grali w pierwszej lidze, a bokserzy, należący do ścisłej krajowej czołówki, zdobywali drużynowe mistrzostwa kraju. Spore grono przybyłych na rocznicowe obchody pamięta, gdy klubowe obiekty dosłownie pękały w szwach od ilości trenujących.

Patrząc z łezką w oku na minione lata byli zawodnicy i kibice dębickiego klubu nie zapomnieli również o życzeniach. Trudno liczyć na powtórkę sukcesów z lat 80. i 90., ale potencjał sportowy wśród młodych dębiczan nadal jest ogromny.

Wspomniany „Jędza” czyli Artur Jędrzejczyk również wziął udział w klubowym święcie. Uczestnik trwających obecnie Mistrzostw Świata odebrał sporych rozmiarów pamiątkowy puchar. Gratulacje i odznaczenia otrzymały również inne zasłużone dla LKS-u osoby. Wielu z Igloopolem związanych jest od lat. Tak jak choćby ks. Stanisław Schab, który funkcję kapelana pełni od blisko dwóch dekad.

Impreza z okazji 40-lecia miała charakter rodzinny. Przygotowano atrakcje dla dzieci i konkurencje sportowe. Odbył się towarzyski mecz z Unią Oświęcim oraz pokaz zabytkowych pojazdów.

Wszyscy, którzy chcieliby coś więcej dowiedzieć się o Igloopol-u oraz jego pełnej wzlotów i upadków historii mogą to teraz z łatwością zrobić dzięki książce Piotra Krysiaka. Publikacja poświęcona została sekcji piłki nożnej. Znajdują się w niej archiwalne ilustracje oraz wyniki.