1,5 mln złotych na Budżet Obywatelski w przyszłym roku!

SONY DSC

Pula pieniędzy do wydania na potrzeby społeczności lokalnych będą rekordowe. To 50% więcej środków niż w dotychczasowych 3 edycjach budżetu obywatelskiego. Z roku na rok zainteresowanie inicjatywą rośnie i widać że mieszkańcy Dębicy coraz śmielej zgłaszają swoje pomysły i chętnie biorą udział w projektowaniu miejskich inwestycji.

Burmistrz Mariusz Szewczyk zauważa:” Cieszę się że wprowadzona przez nas inicjatywa spotkała się z takim przyjęciem mieszkańców. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mamy możliwość spojrzenia na potrzeby miasta z perspektywy dębiczan. To oni najlepiej znają bieżące potrzeby swoich osiedli. Dlatego staraliśmy się o zwiększenie środków na przyszły rok. 1,5 mln złotych do wydania z pewnością pozwoli na zrealizowanie wielu potrzebnych inwestycji. A to przecież nie ostatnia edycja”.

Dębicki budżet obywatelski został wprowadzony trzy lata temu dzięki staraniom Mariusza Szewczyka Burmistrza Miasta Dębica przy wsparciu radnych. Dzięki przeznaczonym na ten cel środkom wybudowano  duże boisko sportowe dla Szkoły Podstawowej nr 12, zmodernizowano park zabytkowego DK Śnieżka, wybudowano PumpTruck w Parku Skarbka Borowskiego i powiększono Street Workout Park mieszczący się w Parku Jordanowskim. To tylko przykłady z 26 inwestycji zrealizowanych w ramach wszystkich edycji. Ich łączny koszt to ponad 2,5 mln złotych.