13-latka z Pilzna potrzebuje pomocy! Podaruj swój Mikołajkowy Dar Serca Karolince

Z dużą pompą ruszył Mikołajkowy Dar Serca. Tegoroczna akcja dedykowana jest 13-letniej Karolince z Pilzna, która choruje na niezwykle rzadką chorobę chondrodysplazję punktową. Wydarzenie rozpoczął koncert w Gospodzie u 7 Zbójów, podczas którego zbierano datki do puszki. Zespół Midfraction okazał dar serca dla Karolinki występując charytatywnie. Mocne rockowe brzmienie zdecydowanie przypadło do gustu naszej bohaterce.

Dziewczynka ma prawostronnie skrócone ciało o 10 cm, w związku z czym potrzebuje specjalnych butów ortopedycznych, które kosztują nawet kilkaset złotych. Karolinka zużywa w ciągu roku kilka par. To nie jedyne potrzeby. Leczenie, operacje i rehabilitacja wymagają dużych nakładów finansowych.

Zbiórka publiczna prowadzona jest przez Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej. Koordynatorką i dobrą duszą akcji, której patronuje burmistrz pilzna, jest Justyna Dziedzic.

Pomóc można na wydarzeniu facebookowym „Mikołajkowy Dar Serca” dla Karolinki. Trwają tam aukcje, w których każdy może wziąć udział licytując bądź wystawiając jakiś przedmiot. Znajdują się tam również informacje, jak w inny sposób wesprzeć dziewczynkę.

Finał akcji charytatywnej „Mikołajkowy Dar Serca” dla Karolinki z Pilzna będzie jeszcze głośniejszy, niż jej rozpoczęcie. 10 grudnia w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie wystąpią finaliści 5 edycji Must Be The Music, zespół Lachersi.