Mimo kilku dni intensywnych opadów strażacy w powiecie dębickim wciaż wyjeżdżają do pożarów. Ostatnia duża akcja gaśnicza miała miejsce wczoraj. O godzinie 22:23 wpłynęło zgłoszenie o szalejącym ogniu w Bielowach w Gminie Pilzno.
Palił się stóg bali słomy. Do walki z żywiołem stanęło 9 zastępów ochotników: OSP Łęki Dolne, OSP Brzostek, OSP Bielowy, OSP Zwiernik, OSP Lipiny, OSP Strzegocice, OSP Słotowa, 2 zastępy OSP Pilzno i 2 jednostki PSP z Dębicy. Gaszenie ognia trwało prawie do 5 rano. Przyczyna pożaru jest obecnie ustalana przez policję.
Foto: OSP Pilzno














